Šiais laikais keliavimas daugeliui iš mūsų yra ne iššūkis, o būtinybė darbo reikalais ar atostogų malonumas. Apsistojimas viešbutyje tai neatsiejama komandiruotės ar kelionės dalis. Visada mums norisi, kad viešbutyje būtų patogu, gera, komfortiška ir liktų tik malonūs prisiminimai bei įspūdžiai. Todėl pakalbėkime apie tai į ką turėtume atkreipti dėmesį, kad išsirinktume, tai ką norime ir už priimtiną kainą. Tuo labiau, jei ruošiamės važiuoti į kitą šalį ar miestą. Šį kartą norėčiau pasidalinti savo mintimis, kaip išsirinkti viešbutį Vilniuje.
Kambario kaina. Internetu galima rasti nemažai rezervacijų sistemų, kuriose yra gausus Vilniaus viešbučių pasirinkimas. Pačios populiariausios sistemos yra booking.com, hrs.com, expedia.com, hotels.com. Būtinai peržiūrėkite ne vienos, o kelių rezervacijų sistemų duodamus pasiūlymus, nes to pačio viešbučio Vilniuje kainos gali skirtis. Siūlyčiau patikrinti ir išsirinkto viešbučio internetinę svetainę, dažnai pats viešbutis Vilniuje siūlo patrauklesnę kainą už nurodytas sistemose.
Svečių atsiliepimai. Bene kiekvienas viešbutis Vilniuje turi savo svečių knygą internetinėje svetainėje. Nepatingėkite perskaityti viešbučių lankytojų atsiliepimų, kurių būna labai įvairių. Kartais vienų kitiems prieštaraujančių, tačiau atmetus pačius kategoriškiausius ir labiausiai liaupsinančius, galima susidaryti tikslesnį įspūdį, ko galima tikėtis: koks aptarnavimas, kokia kambarių būklė, kaip yra vertinamos Jums svarbios teikiamos paslaugos, kainos ir kokybės santykis.
Viešbučio vieta. Ne veltui yra sakoma, kad viešbutyje yra svarbiausi trys dalykai: vieta, vieta ir dar kartą vieta. Užsisakydami viešbutį būtinai atkreipkite dėmesį, kokioje vietoje jis yra. Triukšmingoje ar ramioje, ar tai atitinka Jūsų lūkesčius. Jei planuojate vakare pasivaikščioti Vilniaus gatvėmis ar pasilinksminti iki paryčių, geriau rinktis viešbutį senamiestyje arba miesto centre. Iš čia galėtumėte lengvai pasiekti savo tikslą pėsčiomis. Yra žinoma, jog taksi paslaugomis besinaudojantys išsiblaškę ir atsipalaidavę turistai visame pasaulyje dažnai sumoka brangiai. Jei jūs vykstate darbo reikalais ar norite pailsėti, verta pasiieškoti viešbučio ramesnėje vietoje.
Kas įskaičiuota į kambario kainą. Šiuo metu viešbučių sektorius kopijuoja avialinijų darbo metodus. Klientas pirkdamas lėktuvo bilietą papildomai turi sumokėti už oro uosto mokesčius, bagažą, jei pageidauja už maitinimą lėktuve. Kaina gerokai pasikeičia nuo pirminės išsirinktos kainos. Viešbučiai šią tendenciją perima ir nakvynę parduoda be pusryčių, papildomai gali kainuoti automobilio parkavimo vieta, internetas. Populiaru kambarį užsirezervuoti per rezervavimo sistemas. Booking.com sistemoje Vilniaus apgyvendinimo įstaigų pasiūla didelė- 291. Iš jų 68 yra viešbučiai. Šioje ir kitose rezervacijų sistemose viešbučiai surašyti stulpeliu. Klientas versdamas pagrindinį puslapį mato vieną nuotraukytę ir kambario kainą. Neretai pagrindinis sprendimo priėmimo kriterijus yra kaina. Vilniaus viešbučiai net nelabai turi galimybę viena nuotraukyte ir labai minimaliu aprašymu išsiskirti iš minios, todėl viešbučiams nelieka nieko kito kaip parodyti pačią minimaliausią kainą, kuri viešbučių sektoriaus profesionalų vadinama „nuoga“.
Automobilis. Į Vilnių atvažiavote automobiliu? Reikėtų pagalvoti apie parkavimą. Kai kurie viešbučiai Vilniuje (ypatingai Senamiestyje) neturi savo parkingo, arba už jį reikia mokėti. Verta pagalvoti apie apsistojimą už senamiesčio ribų, kur galėtumėte saugiai palikti savo automobilį.
Už ką mokate. Rinkdamiesi viešbutį būtinai atkreipkite dėmesį, kas įeina į kainą, ar kambaryje bus televizorius, gal pultelis bus už papildomą mokestį. Ar kambaryje bus vonios kambarys, gal juo reiks dalintis su kito kambario kaimynais. Ar internetas kainuos papildomai, svarbu jei atvažiavote darbiniais tikslais. Ar pusryčiai yra įskaičiuoti į nakvynės kainą? Kokie pusryčiai bus pateikti, švediškas stalas, kur galėsite pasirinkti patiekalus ir įsidėti kiek norite, ar bus normuotas porcijomis.
Didesnis kambarys pigiau. Triviečiai ar keturviečiai kambariai visada yra pigesni už vienviečius ar dviviečius. Jei važiuojate su didele kompanija, paieškokite, kur galėtumėte gauti didesnius ir erdvesnius kambarius su papildomomis lovomis. Kai kurie Vilniaus viešbučiai turi šeimyninius kambarius. Reikėtų pasiteirauti, kokiomis sąlygomis viešbutyje apgyvendinami vaikai, nakvynė vaikui mokama ar ne, nuo kokio amžiaus, gal mažamečio pusryčiai ir papildoma lovytė nekainuoja, arba atvirkščiai.